15 Kasım Bitay Araştırma Departmanı Değerlendirme: Kripto para piyasası toparlanabilecek mi

Kripto para piyasalarının toparlanması için ardı ardına hamleler geliyor. Peki bu hamlelerin kripto paralar üzerinde etkileri nasıl oldu? Bitay Araştırma Departmanı analisti Alper Samet Yorak, haftanın ikinci gününde gelişmeleri değerlendirdi. 

 

Haberler

 • CoinShares’in raporuna göre geçtiğimiz hafta kripto para fonlarına 42 milyon dolar tutarında net girişle 14 haftanın en büyük girişi görüldü.
   
 • Türkiye’de Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı finansal istihbarat birimi MASAK, FTX’e inceleme başlattı.
   
 • Binance CEO'su CZ, FTX'in getirdiği olumsuz etkilerini azaltmak için likidite krizinde olan projelere yardımcı olacak bir endüstri kurtarma fonu oluşturduklarını duyurdu.
   
 • FTX’in iflas etmesinden etkilenen kripto borç verme platformu BlockFi, para çekme işlemlerini durdurduğunu açıkladı.
   
 • Dünya spor giyim devi Nike, tanıttığını yeni Web3 platformunda müşterilerin kendi ürünlerini tasarlamalarına olanak tanıyacak.

 

Piyasa Notları

 • Küresel piyasalar, Fed'in iki numarasının sözleriyle dalgalı bir seyir izlerken faiz artışlarının devam edeceği sinyali ABD hisse senedi endekslerinde düşüş getirdi.
   
 • Bugün önemli veri olarak ABD üretici fiyat endeksi öne çıkıyor. Ek olarak Euro bölgesinde 3. Çeyrek revize büyüme rakamları açıklanacak. ABD’de son açıklanan ÜFE 8,5’di. Ekim ayında bu rakamın 8,3’e gerilemesi bekleniyor.
   
 • Euro bölgesinde 3. Çeyrek büyümesi beklenenden düşük gelirse Euro üzerindeki baskı artabilir ve Dolar Endeksi (DXY)’ye negatif etki edebilir.
   
 • Çin’de veriler ekonomik aktivitede yavaşlamaya işaret ediyor. Perakende satışlar Ekim’de yıllık 0,5 daralarak piyasa beklentilerinin (0,7 artış) altında gerçekleşti.
   
 • Kripto para tarafında ise Binance CEO’sunun FTX krizinin etkilerini azaltmak için güçlü olan ancak likidite sıkıntısı yaşayan projelere yardım amaçlı bir “kurtarma fonu” oluşturma planı sektöre pozitif etki yaptı. Bitcoin haber sonrası 17.000’a kadar yükseliş yaşadı. Ethereum ise 1.300’a yaklaştı.

 

15 KASIM BITCOIN TEKNİK ANALİZ

Dün iki yılın en düşük seviyelerini tekrar test eden Bitcoin, Binance CEO’su CZ’nin açıkladığı kripto para kurtarma fonu haberleriyle bir miktar toparlanarak 17.000 seviyelerine kadar yükseldi. Yeni güne de sınırlı da olsa yükselişle başlayan Bitcoin şu anda 16.800 seviyelerinde fiyatlanıyor. 17.000 bölgesinin ilk etapta aşılması ve destek noktası haline gelmesi önem arz ediyor.

 

Gerçekleştiği takdirde 18.000 bölgesine bir yolculuk gerçekleşebilir. Aksi takdirde aşağıda 15.800 seviyeleri tekrarda destek seviyesi olarak Bitcoin’i karşılayabilir.

  

15 KASIM DOGE TEKNİK ANALİZ 

Son dönemde Elon Musk etkisiyle volatil hareketler sergileyen Dogecoin, majör düşen trendin hemen üzerinde fiyatlamasını sürdürüyor. Son gelişmelerden sonra hem MA 200’ün hem de majör düşen trendin altına sarkan Dogecoin için sırayla 0,09 ve 0,1 seviyeleri önemli direnç noktaları olarak karşımıza çıkıyor. Aşağıda ise önce 0,08 ve 0,07 bölgeleri destek seviyeleri konumunda.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 10000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı