OPPO Genç Sanatçıları Desteklemeye Devam Ediyor

OPPO, özgün sanat ve tasarımları destekleyen OPPO Renovators Gelişmekte Olan Sanatçılar Projesi'ne devam ediyor.

 

Dünyanın önde gelen lider akıllı ürün markası OPPO, genç sanatçıları desteklemek için, 'Sanat ve Teknoloji' teması altında özgün sanat ve tasarımları teşvik edip destekleyen OPPO Renovators Gelişmekte Olan Sanatçılar Projesi'ni dört yıldır kesintisiz düzenliyor. Bu yılın projesinde, genç sanatçı Shi Ziyuan'ın dinleyicilerin zihninde hayali bir dünya yaratarak çeşitli ses türleri üretip sunan 'A Summer Night/Bir Yaz Gecesi' adlı eseri, 'Future Renovators' kategorisinde birincilik ödülünü kazandı.

 

Çin'de klasik nesir türü olan Kouji (doğayı taklit eden sözlüklerle yapılan sözlü sanat) sahnelerinden esinlenen Shi Ziyuan, 'A Summer Night/Bir Yaz Gecesi' eserinde çeşitli sesleri birbirine bağlayarak yaz gecelerinde öten böcekler, mışıl mışıl uyuyan insanlar, yanan evler ve aceleyle yürüyen insanlar gibi sanal sahneler ve olaylar kurguluyor. Aynı zamanda, ziyaretçilere ipuçları vermek, izleyicinin görsel ve işitsel karşıtlıklar arasındaki bağlantıları düşünmesine yardımcı olmak için, bir sayfa çevirme cihazı da eserin yan tarafına yerleştirildi. Shi Ziyuan, eserinde 'klişeleri yıkmak ve insanların onları çevreleyen unsurlarda daha fazla olasılık keşfetmesini teşvik etmek' fikrinden ilham alıyor. Aynı zamanda, alışılmışın dışında düşünmenin ve hatta deneyim karşıtı hareket ederek daha fazla olasılık ve yenilik görebilmenin altını çizerek inovasyonla ilgili düşüncelerini de dile getiriyor.

 

"Fiziksel alanla sınırlı olmazsak hem yaratım süreçleri hem de yaşam daha çekici hale gelir" diyen, 2022 Renovators Gelişmekte Olan Sanatçılar Projesi'nde Renovators Yaratıcılık Ödülü'nün sahibi Luo Langyi ise, OPPO-AR AR Urban Community eserini meydana getirirken, mekanın sınırlayıcılığından ilham aldığını belirtiyor. Gerçek şehirlerden esinlenerek modellenen bir dünyayı sunan sanat eserinde, kullanıcılar gerçekte yaşamakta olduğu veya yaşamayı hayal ettiği şehri seçebiliyor; aynı şehre girenler oradaki toplumun bireyi oluyor. Bu Artırılmış Gerçeklik Şehir Topluluğunda, dört avatar rolü seçilebiliyor. Bunlar, toplumun altyapısını yöneten 'koruyucular', şehir inşaatlarını ve topluluk yönetimini hayata geçiren 'inşaatçılar', bilinen dünyayı sorgulayan 'araştırmacılar' ve sürekli olarak bilinmeyenin ve geleceğin peşinden koşan 'kaşifler'. Sanatçı bu eseriyle, dünya çapındaki OPPO kullanıcılarının günlük yaşamın önemsiz detaylarından sıyrılmasına, kendilerini bu şehir toplumlarında yeniden hayal etmesine, bağımsız olarak keşiflerde bulunmasına ve özgürce eserler yaratmasına imkan tanımayı hedefliyor. 

 

Renovators Gelişmekte Olan Sanatçılar Projesi, başlangıcından itibaren OPPO Reno serisi ürünleriyle yakından bağlantılı bir şekilde yürütülüyor. Konu ister bir ürün ister bir sanat yarışması olsun, genç nesille aynı genleri paylaşan proje, gençlerin daha iyi eserler yaratıp kendini ifade etmesini, teknolojiden ve yaşamdan daha fazla keyif almasını amaçlıyor. Projede teknoloji ve sanat birbirini tamamlarken, genç sanatçılar ve OPPO Reno serisi ürünler, inovasyona yönelik ortak bir tutkuyu paylaşıyor. OPPO, genç sanatçılarla birlikte teknolojinin ve sanatın güzelliğini dünya çapında daha fazla insana ulaştırmak için çalışmaya devam ediyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 10000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı