Mustafa Salim Aktuğ’un ‘’Yer Çekimi’’ Resim Sergisi Ziraat Bankası Çukurambar Sanat Galerisi’nde

Mustafa Salim Aktuğ’un kişisel resim sergisi ‘’Yer Çekimi’’, 30 Ocak tarihine kadar Ziraat Bankası Çukurambar Sanat Galerisi’nde görülebilecek

 

JLL Türkiye tarafından yönetilen, Başkentin seçkin alışveriş merkezlerinden Next Level AVM’de yer alan, sanatseverlerin buluşma noktası Ziraat Bankası Çukurambar Sanat Galerisi, Mustafa Salim Aktuğ’un kıymetli eserlerinin yer aldığı ‘’Yer Çekimi’’ resim sergisine ev sahipliği yapıyor.

 

Birbirinden değerli sanatçıların resim ve heykel sergileriyle Başkentlileri ağırlayan Ziraat Bankası Çukurambar Sanat Galerisi, soyut anlatımın usta isimlerinden Mustafa Salim Aktuğ’un kişisel resim sergisini sanatseverlerin ilgisine sunuyor.

 

Yer Çekimi resim sergisinin açılışı, özel bir kokteyl programıyla gerçekleşti. Birçok sanatseverin katılım sağladığı açılışta konuşan Aktuğ, sergide yer alan eserleri hakkında bilgiler verdi. Yurtiçinde ve yurtdışında çok sayıda sergiye katılan ve birçok ödüle layık görülen Aktuğ,’’ Sergide yer alan eserler son dönem yaptığım bir seçkiden oluşuyor. Burada 2021 – 2022 tarihli 21 adet resim bulunuyor. Sergiyi Yer Çekimi olarak isimlendirmemin sebebi, düşey fırça izlerini fazla ritmik olarak kullanmamdan kaynaklanıyor. Bunun yanı sıra yer çekimi aynı zamanda insanın uzaya doğru zıplamasını engelleyen, bizi yere bağlayıp yaşamamızı sağlayan unsur olarak görüldüğü için konu olarak bunu seçtim’’ diye konuştu.

 

Resimlerini yaparken ağırlıklı olarak kullandığı renklere de dikkat çeken Aktuğ, ‘’Ben Karadenizliyim, mümkün olduğu kadar geldiğim yörenin renklerini, çocukluğumun renklerini kullandım; yeşil ve mavi ağırlıklı çalıştım. Resimlerimde soyut bir anlatım dili var. Renklerin insanlar üzerinde önemli psikolojik etkileri vardır. Resmi oluşturmada da çok etken… Neredeyse 20 – 25 yıldır aynı renklerin yan yana gelmesiyle oluşturduğu etki üzerine çalışıyorum. Önden arkaya doğru gidiş, derinlik, yüzeye renkleri çekme gibi konular üzerinde resimlerimi yapılandırmaya çalışıyorum’’ ifadelerini kullandı.

 

Ziraat Bankası Çukurambar Sanat Galerisi’nde açılan sergisi ile ilgili olarak Aktuğ, ‘’Ziraat Bankası’nın böyle bir mekanı sanatın hizmetine sunması bizim için kıvanç verici… Burada topluma önemli bir hizmet veriliyor. Ayrıca teşekkür ederim’’ ifadelerini kullandı.

 

Sanatçının ‘’Yer Çekimi’’ kişisel resim sergisi, 30 Ocak tarihine kadar haftanın her günü 10.00 – 22. 00 saatleri arasında Ziraat Bankası Çukurambar Sanat Galerisi’nde görülebilecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 10000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı