Avrupa Hareketlilik Haftası 16-22 Eylül tarihlerinde kutlanacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kentleri ve belediyeleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri almaya ve desteklemeye teşvik eden “Avrupa Hareketlilik Haftası”nı kutlamaya hazırlanıyor. 

 

36 ülkeden bin 760 şehrin katılımıyla “Çeşitlendirerek Devam Et” sloganıyla 16-22 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen “Avrupa Hareketlilik Haftası” Antalya’da da çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi hafta boyunca çeşitli toplantılar, eğitimler ve etkinlikler gerçekleştirecek. 

 

SKUTERİ DOĞRU KULLANMA ETKİNLİĞİ

“Avrupa Hareketlilik Haftası” kapsamında Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Karaalioğlu Parkı içerisinde açtığı Çevre Eğitim ve İnovasyon Merkezi’nde 16 Eylül Cuma saat 14.00-17.00’de çeşitli okullardan gelecek katılımcılara skuter kullanımı ile ilgili eğitim verilecek. Ardından katılımcılara “Neden Bisiklete Biniyoruz?” belgeseli gösterimi gerçekleştirilecek. “Bisiklet Tamir Atölyesi” kapsamında 16-17-18 Eylül tarihlerinde çeşitli bisiklet grupları tarafından Çevre Eğitim ve İnovasyon Merkezi bahçesinde eğitim verilecek. 

 

BİSİKLET EYLEM PLANI TANITILACAK

19 Eylül Pazartesi günü ise Antalya’daki bisiklet gruplarıyla paylaşım toplantısı yapılacak ve  Bisiklet Eylem Planı’nın tanıtımı gerçekleştirilecek. Bisiklet gruplarıyla yapılan workshop neticesinde rapor oluşturulacak ve ilgili birimlere sunulacak. “Geçmişten günümüze Antalya'da Ulaşım Araçları” fotoğraf sergisi ise hafta boyunca Belediye Binası Fuaye alanında sergilenecek. 

 

BİSİKLET TURU VE ARABASIZ GÜN ETKİNLİĞİ

MatchUp Projesi kapsamında Antalya Büyükşehir Belediyesi adına edinilen e-sukterler hizmet amacıyla belediye personelinin kullanımına verilecek. 21 Eylül Çarşamba günü Belediye personeline “İşe Bisikletle Gitme Günü” düzenlenecek. Aynı gün Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçlar Derneği (TEHAD) Başkanı Berkan Bayram ile “Dünyada ve Ülkemizde Çevreci Ulaşım Modları” söyleşisi gerçekleştirilecek. 22 Eylül Perşembe günü de  “Bisiklet Turu” düzenlenecek. Aynı gün “Arabasız Gün Etkinliği” de gerçekleştirilecek. Tur bitiminde “Çevre Korosu Konseri” düzenlenecek. Ayrıca hafta boyunca bisiklet sürüş eğitimleri verilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 10000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı