Kınık’ta Sirenler Atatürk İçin Çaldı

Kınık’ta Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 84. yıl dönümünde düzenlenen törenlerle anıldı.

 

Kınık Hükümet Konağı Atatürk anıtı önünde çelenk sunma töreniyle başlayan anma programında; Kınıık Kaymakamı Abdurrahman Çelebi, Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, İlçe Jandarma Komutanı Oral Kaymak, İlçe Emniyet Müdürü Murat Coşkun, ilçe protokolü, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerin yanı sıra kalabalık bir vatandaş topluluğu hazır bulundu.

 

Atatürk anıtına Kınık Kaymakamı Abdurrahman Çelebi ve Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer’in çelenklerinin sunumun ardından, Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarının manevi huzurunda iki dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın bir ağızdan okunması ile anma etkinlikleri devam etti.

 

Kınık Hükümet Konağı’nın önünde düzenlenen programın ardından ikinci tören, Kınık Öğretmenevi’nde gerçekleşti. Atatürk ile ilgili resim, şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verildiği programda, öğrencilerin dinletileri katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı.

 

Kınık Belediye Başkanı Doğruer programda yaptığı konuşmada “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının aziz hatıraları, nefes aldığımız sürece bu topraklarda yaşatılacaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti emanetimizdir. Sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 10000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı