Schneider Electric, Bağımsız Danışmanlık Şirketi Verdantix tarafından Mikro Şebeke Teknolojisi ve Sürdürülebilirlik Alanında Lider Olarak Gösterildi

 • Bağımsız araştırma ve danışmanlık şirketi Verdantix’in hazırladığı yeni rapora göre Schneider Electric, mikro şebekelerin gelişimi ve bu sayede sürdürülebilir değer yaratma alanında küresel iş dünyasına liderlik ediyor.
   
 • Rapor; mikro şebeke ürünleriyle sunduğu esnek, yerinde, akıllı enerji üretimi ve depolamayı vurgulayarak, Schneider Electric'in uzman yetkinliklere sahip bir lider olarak tanımlıyor. 

 

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümüne liderlik eden Schneider Electric, bağımsız araştırma ve danışmanlık firması Verdantix tarafından ‘mikro şebeke teknolojisi lideri’ olarak gösterildi. Verdantix tarafından gerçekleştirilen araştırmalar sonucu yayınlanan “Schneider Electric, Enerjinin Demokratikleşmesine Öncülük Ediyor” başlıklı raporda, Schneider Electric’in karbondan arındırma ve sürdürülebilirlik açısından şebeke interaktif ekosisteminin gelişimindeki katkıları ortaya kondu. 

 

Yerinde üretim sağlayan şebekelerde daha fazla yenilenebilir enerji üretilmesi ve elektrikli araçların kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte, tesislerin şebeke etkileşiminin artırılması, karbondan arındırma açısından sunduğu önemi güçlendiriyor. Verdantix, hızla değişen bir enerji ortamına uyum sağlaması gereken ve daha geniş kurumsal karbondan arındırma hedeflerinin bir parçası olarak yerinde yenilenebilir üretim ve depolama uygulamak isteyen müşterilerin Schneider Electric'in mikro şebeke ürünlerini dikkate almalarını tavsiye ediyor. 

 

Verdantix Analisti Ben Hext, “Schneider Electric, sürdürülebilir, güvenilir ve verimli operasyonlar sağlamak üzere altyapıda enerji yönetimi ve otomasyonu için kapsamlı bir donanım, yazılım ve hizmet paketi sunuyor. Dayanıklılık, yerinde yenilenebilir enerji ve enerji tasarrufu dahil olmak üzere çeşitli ihtiyaçları karşılayan mikro şebeke ürünleri sağlamak için iyi bir konumda olduklarını düşünüyoruz” dedi. 

 

Schneider Electric Mikro Şebeke İş Kolu Kıdemli Başkan Yardımcısı Bala Vinayagam ise “Mikro şebekeler, karbondan arındırılmış bir çevre ve daha sürdürülebilir bir enerji geleceği arayışında önemli bir kolaylaştırıcıdır, bu nedenle Schneider Electric, piyasadaki en iyi mikro şebeke portföylerinden birini inşa etmiştir. Yükselen enerji fiyatları, artan şebeke kesintileri sıklığı ve karbondan arındırma gerekliliği, enerji zorluklarını herkes için geçerli ve evrensel hale getirdi. En itibarlı küresel sürdürülebilirlik şirketlerinden biri olarak Schneider Electric, çok çeşitli altyapıların enerji profillerinin dönüştürmesinde mikro şebekelerin faydasını ve gücünü ortaya koyuyor” şeklinde konuştu.  

 

Schneider Electric, mikro şebeke ürünleriyle müşterilerinin çözüm ortağı oluyor:

 • Güç maliyetlerini azaltmak için esnek enerji tüketimi: Şirketler, yerinde üretim ve depolamayı araştırarak dalgalanan enerji fiyatlarına maruz kalmayı azaltmalıdır. Örneğin, bir gayrimenkul sahibi ve geliştiricisi olan Citycon, Schneider Electric ortaklığıyla Finlandiya'nın Espoo kentinde mikro şebeke özellikli bir şehir merkezi geliştiriyor. Schneider Electric ve Citycon, programın yeni teknolojiler için yatırım yardımıyla birlikte 5 yıllık bir yatırım getirisi ile yılda 352.000 dolar enerji tasarrufu sağlayacağını öngörüyor. 
   
 • Şebeke arızalarına karşı artan dayanıklılık: EcoStruxure Microgrid Advisor, esneklik için elektrik tüketimini ve üretimini dikkatli bir şekilde dengelemek üzere kestirimci analitik kullanıyor. Platform, şebeke kesintileri durumunda enerji akışlarını optimize etmek için geçmiş verileri, hava tahminlerini, enerji piyasası fiyatlandırmasını ve planlı operasyonları ele alabiliyor. Örneğin, San Diego'daki ABD Deniz Piyadeleri Hava Üssü Miramar, 14 güne kadar devam eden şebeke kesintileri sırasında sürekli güç erişimi sağlamak için bir Schneider Electric mikro şebekesi kurdu. 
   
 • Kurumsal karbondan arındırma hedefleri için yerinde yenilenebilir üretim ve depolama: Birçok işletme, Paris Anlaşması gibi hükümet hedefleriyle uyum sağlamak için net sıfır hedeflerini izliyor. Lidl Finland, 60.000 m2'lik bir dağıtım merkezine bir Schneider Electric mikro şebekesi kurdu. Projeksiyonlar, tesisin yerinde üretim ve temiz enerji satın alma anlaşmaları yoluyla enerji tüketimini 50 azaltacağını ve 100 yenilenebilir enerji tüketimini sağlayacağını tahmin ediyor. 
   
 • Operasyonları karbondan arındırmak için yenilenebilir enerjinin ve EV şarjının daha akıllı kullanımı: Dünya genelinde hükümetler, fosil yakıtlı araçlardan EV'lere geçiş sağlıyor. Montgomery County, Schneider Electric'in AlphaStruxure ürünü ile EaaS anlaşması yoluyla Brookville Akıllı Enerji Otobüs Deposu’nda elektrikli araç şarjı için bir mikro şebeke kuruyor. Mikro şebeke entegrasyonu, 44 elektrikli otobüsten oluşan filoya güvenilir şarj sağlayarak karbon emisyonlarını 62 oranında azaltacak ve ilçenin elektrik kesintileri sırasında otobüs hizmetlerini sürdürmesini sağlayacak. 

 

Bugüne kadar 300'den fazla mikro şebeke kurmuş olan Schneider Electric, izleme ve tahmine dayalı kontroller ve kapsamlı bina otomasyonu sağlıyor ve Hizmet Olarak Enerji ortakları GreenStruxure ve AlphaStruxure ile mikro şebekelere yapılan yatırımın risklerini ortadan kaldırıyor. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 10000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı