İzmir’de Uluslararası Paylaşım Ekonomisi Zirvesi

1. Uluslararası Paylaşım Ekonomisi Zirvesi İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle 15 Kasım’da İzmir’de düzenlenecek. Zirvede demokratik, şeffaf, çevreye duyarlı ve israfı reddeden yeni gelişme fırsatları masaya yatırılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Paylaşım Ekonomisi Derneği (PAYDER) tarafından 15 Kasım’da 1. Uluslararası Paylaşım Ekonomisi Zirvesi düzenleniyor. Ahmed Adnan Saygun Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki (AASSM) programa İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İzmir İnovasyon ve Teknoloji A.Ş. ile İZELMAN A.Ş. de katkı sağlıyor.

Paylaşım ekonomisi olarak adlandırılan yeni ekonomi modeli üzerinde durulacak zirvede, demokratik, şeffaf, çevreye duyarlı ve israfı reddeden yeni gelişme fırsatları masaya yatırılacak.

“Zirveyi ve sonuçlarını heyecanla bekliyorum”
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “İnsanlığın sahip olma üzerine kurulu ekonomik modeline alternatif olarak paylaşım ekonomisi karşımıza çıkıyor. Biz paylaşım ekonomisini önemsiyor ve ilk kez düzenlenen bu zirveye de ev sahipliği yapıyoruz. Zirveyi ve oradan çıkacak sonuçları heyecanla bekliyorum” dedi.

Programda neler var?
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve PAYDER Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Aybar’ın açılış konuşmalarıyla başlayacak zirvede gazeteci Emin Çapa “Paylaşım ekonomisini neden önemsemeliyiz?” başlığı altında görüşlerini aktaracak. EKAR Kurucu Başkanı Vilhelm Hedberg “Ulaşım paylaşımında yeni gelişmeler”, TÜSEV Onursal Başkanı Prof. Dr. Üstün Ergüder “Türkiye’de hayırseverliğin gelişimi”, PAYDER Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Turan ile NTN Partners Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Ateş “Paylaşım ekonomisinde hukuki ve sosyal altyapı nasıl olmalı”, SHERPA ve DAM Start-Up Studio Kurucusu Yakup Bayrak “NFT ve Blokchain neler getiriyor?”, Renault Group Türkiye CEO’su Hakan Doğu ve Gazeteci Hakan Çelik “Paylaşım ekonomisinde elektrikli mobilite” konularında fikirlerini dile getirecek.

Gazeteci Hakan Çelik’in moderatörlüğünü üstlendiği “Ulaşımda Taşıt Paylaşımı” oturumunda ise İZELMAN Genel Müdürü Burak Alp Ersen, Otoplan ve Yoyo Yönetim Kurulu Başkanı Mürşit Unat, EKAR Kurucu Başkanı Vilhelm Hedberg konuşacak. “Paylaşım ekonomisinde dijital yapılanma” başlığı altında İYTE Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran ve i-Wallet Kurucu Ortağı Harun Soylu söz alacak. SC&P Kurucu Ortağı olan Faika Ergüder’in moderatörlüğünü üstlendiği “Paylaşım Ekonomisinde ‘Luxury Fashion’” oturumunda DCEY Kurucuları Eda Franci ve Seda Aksoy ile DCEY COO’su Ekin Köseoğlu konuşacak. Zirve PAYDER Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Aybar’ın kapanış konuşmasıyla sonlanacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 10000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı