EÜ Eğitim Fakültesinde öğretmenlere yönelik proje mentörlüğü eğitimleri düzenlendi

Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesinde, TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından her yıl düzenlenen 2204-A/B Lise ve Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmalarında bölge başarısını artırmak amacıyla öğretmenlere yönelik proje mentörlüğü eğitimleri düzenlendi. Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyeleri Doç. Dr. Onur Dönmez ve Doç. Dr. Yılmaz Tonbul tarafından koordine edilen eğitimlere 230 öğretmen katıldı. 

 

Her yıl ülkemiz genelinde TÜBİTAK- BİDEB tarafından, ortaokul ve lise öğrencilerine; düşünme, gözlem yapma, merak etme, merak ettiklerini araştırmaya teşvik etme, gelecekte karşılaşacakları problemlere çözümler üretebilme yetkinliği kazandırmak amacıyla 2204-A/B Lise ve Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmaları düzenleniyor. Bu yarışmalarda bölge başarısını artırmak hedefiyle Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesinde öğretmenlere yönelik proje mentörlüğü eğitimleri gerçekleştirildi.

 

Ege Bölgesinin farklı illerinden 230 öğretmen katıldı

Düzenlenen eğitimlerin içeriği ile ilgili bilgi veren Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Yılmaz Tonbul, “Eğitim Fakültemizde öğretmenlere yönelik proje mentörlüğü eğitimleri düzenledik. TÜBİTAK- BİDEB yarışma çağrıları dikkate alınarak, lise ve ortaokul düzeyindeki öğretmenlere özgü iki farklı eğitim planlandı. TÜBİTAK 2237A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Destek Programı kapsamında bütçelenen eğitimler, Eğitim Fakültesi dersliklerinde gerçekleştirildi. Toplamda 16 saat olarak planlanan eğitimlerin ilk günü çevrimiçi, ikinci günü ise yüz yüze atölye çalışması biçiminde yürütüldü.  Atölye eğitimleri TÜBİTAK 2204 yarıma çağrılarında belirtilen; Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Yazılım, Teknoloji Ve Tasarım, Sosyoloji, Psikoloji, Değerler Eğitimi, Coğrafya, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı olmak üzere 12 alanda verildi. Atölye sınıfları 10-12 kişilik olarak düzenlendi. Eğitimler çağrılar kapsamında hakemli deneyimi bulunan alan uzmanı öğretim üyeleri tarafından verildi. Eğitimlere İzmir, Aydın, Denizli, Manisa, Muğla ve Uşak illerinden gelen 230 ortaokul ve lise öğretmeni katıldı” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 10000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı